0 تا 100 جوراب و کفش کالج: انواع، مشخصات و – زیرپوش ضدعرق تاپیک

اگر به دنبال کفشهای کژوال هستید که تقریباً با هر نوع سبک پوششی قابل پوشیدن باشد، لوفرها دقیقاً همان مدلهایی هستند که آزرو دارید.این کفشهای در انواع مختلف در بازار عرضه میشود معمولاً متریال ساخت آنها از چرم طبیعی و و جیر است. ممکن است برخی افراد هنگام پوشیدن کفش کالج مردانه متوجه این موضوع گردند که جوراب کالج ندارند، این افراد می توانند از همان جوراب های ساق دار معمولی استفاده کنند و ساق جوراب را به سمت کف پا بچرخاند و در قسمت انگشتان پا قرار دهند. جلا و دوخت انگشتان پا که درخشش خوبی داشته باشد در کفش خودنمایی می کند تا تعریف واضحی از این کفش ارائه دهد. در محیط های کمتر رسمی ، کالج ها با انواع مختلف شلوار به خوبی کار می کنند. به این ترتیب سبک های خاص این مدل کفش ها اسم لوئی پنی به خود گرفت. وایلد اسمیت به این دلیل انتخاب شد که قبلاً یک کار ساخت و تعمیر کفش برای سواره نظام کاخ پادشاهی به او داده بودند.

بسیاری از کفش های مدرن و به روزی که احتمالا همه ما تا به حال آن ها را داشته ایم یا حداقال در باره آن ها شنیده ایم هرکدام یک تاریخچه داشته اند. کفش کالج مردانه پامپ، از جمله مدل هایی است که اصلا مناسب پوشش روزمره نیست و تنها در مهمانی های رسمی میتوانید از آن استفاده کنید. مهمترین مزیتی که باعث شده این کفش طرفداران زیادی در بین خانمها پیدا کند، هماهنگ شدن آن با انواع لباس زنانه است. اگر به هر دلیل مجبور به پوشیدن جوراب هستید، اما مدل کفش شما کالج است، یا هر کفش دیگری که نباید با آن جوراب بپوشید، میتوانید از تکنیک تبدیل جوراب معمولی به کالج استفاده کنید. هرگز نباید از کالج ها با لباس تاکسیدو یا کراوات سفید استفاده کرد. اگر از کالج ها با رنگ خاکی یا شلوار جین استفاده می کنید ، تضاد رنگ مشکلی ایجاد نمی کند.

ما در این مقاله قصد ایجاد تفاوت بین کفش کالج و لوفر را نخواهیم داشت و بیشتر تاکید بر کفش کالج مردانه که در ایران مرسوم است و انواع ویژگی های آن داریم. زین خود دارای برش به اندازه کافی بزرگ است که یک پنی را نگه می دارد ، بنابراین نام آن کالج پنی است. این بند دارای برشی با شکل “لب مانند” بود ، در دهانه آن یک بخش کوچک قرار داشت که اندازه و شکل مناسبی مدل یک جسم کوچک و گرد مانند یک سکه بود. گفته میشود او در ابتدا یک جفت کفش لوفر پشمی به نام «موکازین» ایجاد کرده بود که مناسب هوای سرد نروژ بود. ارتفاع ساق آن تا مچ پا است، به طوری که مچ پاها دیده میشوند. درست است که این مدل پوشش کمی از میزان کلاسیک بودن لباسهای مجلسی کاسته است، اما توانسته با شکستن بعضی از قوانین نانوشته در پوشش مجلسی آقایان به میزان جذابیتها و راحتی این پوشش بهصورت مقطعی اضافه نماید.

بعضی از کالج ها یک تکه چرم اضافی دارند که به آن زین می گویند. بعضی از آن ها کمی متفاوت تر هستند. از لحاظ تنوع سبک ، بسیار راحت تر است. ویلد اسمیت رایج ترین سبک لوفر در انگلیس در نظر گرفته شده است. از نظر قالب بندی، فضای پنجه كفش باید طوری باشد كه به انگشتهای پا فشار وارد نكند. مورد بعدی تنه كفش است كه در واقع چارچوب روی كفش بوده و دور پا را دربرمی گیرد، كفش هم باید به راحتی در برابر فشارهای وارده، مقاومت كرده و شرایط آناتومیكی پا را حفظ كند. این در واقع هنری است که نیازمند دقت و توجه به اجزای لباس و ایجاد تناسب بین مدل و رنگ آنها است.