0 تا 100 جوراب و کفش کالج: انواع، مشخصات و – زیرپوش ضدعرق تاپیک

از مزایای اصلی این کفش می توان به انعطاف پذیری بالای برای ست کردن با انواع استایل ها نام برد. کفش کالج ایتالیایی (Italian Loafer): نخستین بار در سال ۱۹۵۰ توسط شخصی به نام گوچی از این مدل رونمایی شده است.یکی از ویژگی های شاخص این مدل که باعث تشخیص آن می شود سگک قرار داده شده در رویه آن می باشد.خاستگاه این مدل کشور ایتالیاست و تا به امروز مورد استقبال بسیاری از مردم جهان شده است. کفش کالج قایقی (Kilted Loafer): این مدل در رویه خود دارای یک منگوله است که روی نوارش دوخته شده است.این مدل دارای جلوه خاصی است و از جنس جیر یا چرم تولید می شود.کفش های کالج قایقی مناسب استایل های رسمی و مهمانی های کلاسیک می باشد. کفش کالج آرلان (Aurland Loafer): این مدل دارای بندی در جلوی آن است که این نوار رویه جلوی آن و نیز تا زبانه را می پوشاند.این مدل در کشور نروژ تولید شده و از جنس چرم است.که همین نکته باعث می شود تا با مدل قبلی،وایلداسمیت تفاوت داشته باشد.

کفش آرلان شبیه کفش وایلد اسمیت است، اما در کشور نروژ (آرلند) تولید میشود. گرچه به درستی مشخص نیست که عنوان کالج چه زمانی به کفشهای لوفر اختصاص پیدا کرد، اما امروزه این کفشها با عنوان کالج شناخته میشوند. دومین ویژگی خوبی که این کفش میتواند داشته باشد، داشتن پاشنه کوتاه و تخت میباشد. کفه تخت یا پاشنه کوتاه از ویژگیهای مهم کالج به شمار میرود. جورابهای مچی یا جورابهای ساق کوتاه برای پوشیده شدن با کفشهای کالج مناسبتر هستند. جوراب کالج نوعی جوراب است که مانند کفش کالج قسمت رویی آن باز است و ساق بلندی ندارد.پوشیدن جوراب همراه با این کفش نه تنها باعث زیبایی دوچندان آن می شود بلکه باعث حفظ سلامت پا در هنگام راه رفتن و پیاده روی با آن می گردد. کفش کالج زنانه در دستهی کفشهای تخت زنانه قرار می گیرد به همین دلیل راه رفتن با آن ساده بوده و هنگام راه رفتن شما کمتر دچار پیچ خوردگی از ناحیه مچ پا میشوید.

این ناحیه اضافه را با کش جوراب را به پاشنه پا بپوشانید. این ویژگی باعث می شود راه رفتن با آن راحتتر شود و حین راه رفتن احتمال پیچ خوردن پای شما به حداقل برسد. کالج ها می توانند با انواع مختلفی از شلوارها ست شود به دلیل طراحی های جذاب و پاخور عالی این کفش ها یکی از انواع کفش هایی هستند که با انواع شلوار ها ست می شوند شما میتوانید این کفش ها را با شلوارهای جین و یا پارچه ای ست کنید. بیشتر ما حداقل یک بار این مدل کفش را خریده ایم یا هم اکنون یکی از آن ها را داریم. داستان اول مربوط به پادشاه «جورج ششم» و تمایل او به یک کفش مجلسی و سرپوشیده است که میتوانست هر روز آن را در اوج راحتی بپوشد. دو داستانِ تقریباً قابل استناد، داستان یک پادشاه انگلیسی و یک کفاش نروژی است! در طول سال های اخیر استفاده از این مدل به عنوان یک عضو ثابت و همیشگی فشن بسیار متداول شده است و این قطعاً در آینده نیز دوام خواهد داشت.

این کفشها به علت دوخت Uشکل آن در جلو شناخته می شوند و به طور معمول ساخته شده از چرم طبیعی یا مصنوعی و یا نبوک که نوعی چرمست که مانند جیر می ماند و ماندگاری و دوام بالاتری نسبت به آن دارد و از قسمت رویی پوست به دست می آید. کفش های کالج نسبت به نوع و مواد استفاده در تولید و نیز کشور سازندشان دارای قیمت های متفاوتی هستند.کفش های تولید شده در داخل کشور با توجه به جنس آنها از تنوع قیمت بالایی برخوردارند.مثلا نوع چرم این محصول از دارای حداقل قیمت 500 هزارتومان می باشد.در صورتی که قیمت مشابه وارداتی این محصول از 2میلیون تومان شروع می شود که باتوجه به هزینه های بسیار بالای جابجایی و حمل و انتقال محصول و نیز تعرفه های گمرگی قابل توجیه است. یکی از ویژگیهای فوق العاده کفشهای کالج، این است که قابلیت ست شدن بالایی با شلوارهای متنوع جین و پارچهای دارند.