کفش اسپرت را بشناسیم – ویژگی ها و نکات مهم درباره کفش اسپرت استاندارد

هیچوقت کفش تنگ نخرید و فکر نکنید کفش بتدریج و با پوشیدن، جا باز میکند. در صورتی که برای شما ضرورت برای خرید کفش های کتانی وجود داشته باشد بایستی برای انتخاب یک کفش کتانی مناسب به نکات و اصولی توجه داشته باشید تا بعد از خریداری آن کفش احساس پشیمانی نکنید. کفی داخلی : این محصول از چرم و اسفنج ساخته شده که باعث نرمی و راحتی پا می شود و پا را خشک نگه می دارد. متخصصین مرکز جامع توانبخشی امید برای کسانی که دچار مشکات مختلف مچ و کف پا هستند انواع کفی و کفش طبی را بر اساس شرایط خاص هر بیمار طراحی میکنند. کفش پیاده روی در قسمت کفی و پاشنه باید پد گذاری شود.

هنگام خرید کفش پیاده روی به کف کفش نگاه کنید. هنگام پیاده روی، ضربه ی اول به پاشنه ی پای شما می خورد و بعد از آن به صورت منظم ضربات از پاشنه به پنجه پا در گردش خواهند بود، بنابراین وجود یک بالشتک منعطف، که امکان بالایی برای خم کردن انگشتان پای شما فراهم کند در کفش پیاده رویتان ضروری است. چکمه های موتورسواری ابتدا به نام چکمه های مهندسی شناخته میشد و از انواع مدل های کفش برای محافظت هنگام انجام کار محسوب میشود. این نوع کفش از مواد مختلف مانند مخمل تهیه شده و با عناصر تجملی تزئین میشد. امروزه مراکز زیادی اقدام به فروش کفش ایمنی خارجی ارزان می نمایند که می توان با مراجعه به مراکز فروش در شهر خود و یا وب سایت های فروش اینترنتی اقدام به تهیه آن نمایید. در کفش های اداری از هر دو نوع چرم استفاده می شود در حالی که کفش های ایمنی را تنها با چرم طبیعی طراحی و تولید می کنند.

رویه کفش پیاده روی باید از الیاف کتان باشد و در آن حداقل مواد شیمیایی استفاده شود تا از بروز حساسیت ها جلوگیری شود. این تقسیمبندی ناشی از این است که ارتفاع و قابلیت ارتجاع قوس کف پای افراد با هم متفاوت است. علاوه بر این مزایای سلامتی، کفشهای طبی همچنین میتوانند با ایجاد فضای مناسب برای حرکت پاها و هم راستا نگه داشتن آنها با بدن، به ترغیب جریان خون کمک کنند. کف کفش پیاده روی نباید نازک باشد زیرا در مسیرهای که ناهمواری دارند فشار به پاشنه پا وارد می شود و کفشهای با کف نازک از پاهای شما حفاظت نکرده و پاهایتان اذیت خواهد شد.

کفش جهت حفاظت پا است ولی بعضیها شیکی را به راحتی پا ترجیح میدهند. این نوع پاشنه منجر به کوبیده شدن پای شما بر زمین خواهد شد، که این امر علاوه بر کند کردن سرعت پیاده روی، امکان بروز ساق درد بعد از پیاده روی را افزایش می دهد. انتخاب کفش پیاده روی از جنس چرم سنگین برای پیاده روی قطعا اشتباه است، البته بسته به فصل مورد نظر تنفس پذیر بودن کفش پیاده روی و تحمل کافی در برابر سرما و نفوذ آب اهمیت می یابد. از نظر جنسیت نیز میتوان کفشها را به گروههای مردانه، زنانه، بچه­گانه دخترانه، پسرانه تقسیمبندی کرد. اما دویدن روی انگشتان پا باعث فعال شدن تعدادی از عضلات میشود و تغییر کفشها بدون در نظر گرفتن این موضوع میتواند باعث آسیبدیدگی شود. برای افراد عادی و حتی ورزشکارانی که میخواهند دویدن را شروع کنند، انتخاب کفش ورزشی مناسب همیشه چالش بزرگی بوده است. بعبارتی کفشی که مناسب پیاده روی، ورزش و تمرین، دویدن و در کل کفشی که با آن بتوان احساس راحتی و نشاط کرد.