وبسایت رسمی کفش آراد

یکی دیگر از مدلهای کفش های روزمره ؛ کفش ورزشی است این نوع از کفش مردانه به دلیل سبکی و راحتی و همچنین متنوع بودن مدل و رنگ بندی طرفداران زیادی را در بین آقایان دارد و برای استفاده روزمره کاربرد زیادی دارد. یکی از متداول ترین کفش های روزمره ؛ مدل های بی بند می باشد در این مدل کفش چرم مردانه رویه کفش به صورت یکسره می باشد و در طرفین کفش کش دوخته میشه. یکی دیگه از مشخصات راحتی این مدل از کفش چرم مردانه وجود زیره سبک از جنس پی یو می باشد که باعث نرمی و راحتی کفش می باشد .کفی در این مدل از کفش مردانه بصورت یکسره چرم با ضخامت مناسب قرار میگیره تا در هنگام راه رفتن فشار یکسانی را بر روی کف پا داشته باشد.

این کفش ها دارای کفی های مخصوصی هستند که مطابق با ساختار پا طراحی شده اند و وقتی پا بر روی آن قرار می گیرد خطر فشار و آسیب به کمر را به حداقل می رساند. مدل دیگه ای که در دسته کفش های کلاسیک مردانه قرار گرفته و به عنوان کفش مردانه رسمی استفاده میشه کفش دربی است که به عنوان کفش چرم برت نیز شناخته میشود. قالب کفش های سگک دار در دو طرح سرپنجه نوک تیز یا گرد هستش که با توجه به فرم پا و سلیقه شخصی می توان انتخاب کرد و معمولا در لباس های رسمی کت و شلوار از قالب نوک تیز آن به خاطر کشیده بودن و بیشتر نمایان شدن سگک ها استفاده میشه. یکی از پرطرفدار ترین گروه کفش های مردانه کفش اسپرت هستش که به دلیل طرفداران زیادی که در جامعه داره توسط برند ها و شرکتهای زیادی تولید میشه .این گروه از کفش مردانه با توجه به تغییرات زیاد مد و نوع پوشش آقایان همیشه محبوبیت خود را در بین گروههای مختلف کفش چرم مردانه حفظ کرده.

وجود کش در کناره های این کفش مردانه یکی از مهم ترین دلایل راحتی این سبک از کفش چرم در هنگام پوشیدن است. این سبک از کفش مردانه روزمره مخصوص لباس های اسپرت می باشد و برای مکان های اداری و رسمی قابل استفاده نیست. یکی از رسمی ترین کفش های کلاسیک مردانه کفش های آکسفورد هستش که در بین آقایان دارای محبوبیت زیادی می باشد و در مراسم رسمی همراه با کت و شلوار استفاده میشه. یکی از متداول ترین سبک کفش مردانه آقایان کفش کلاسیک هست که بطور معمول تمام آقایان از این سبک مدل استقبال میکنن و جایگاه ویژه ای در پوشش مردان داره .کفش کلاسیک بطور معمول ویژه مراسم رسمی و پوشش کت و شلوار هستش که به دلیل محبوبیت زیاد این سبک در طی سالیان متوالی طراحان کفش مدل های زیادی روی آن طراحی و اجرا کردن.

کفش مردانه سگک دار یکی دیگر از کفش های گروه کلاسیک میباشد که مهمترین مشخصه آن نصب قلاب یا سگک بصورت یک تسمه یا دو تسمه در روی رویه کفش است .این سبک از کفش مردانه طرفداران خاص خود را دارد و در بین کفش های چرم کلاسیک جزء کفش هایی هست که گروه خاصی از آقایان استفاده میکنند و ویژه کسانی است که میخوان استایل منحصر به فردی را داشته باشن. کفش های سگک دار در دهه 1900 طراحی شده و وارد بازار شدند که طبق نظریه های ثبت شده در ابتدا نوعی صندل بوده اند که بدلیل راحتی و استفاده زیاد آقایان طراحی کفش آن نیز انجام شد و مورد استقبال قرار گرفت. این بوت ها بدون بند بوده و حالت کشسانی دارد که به راحتی می توان آن را از پا درآورد.