هر آنچه باید در مورد کفش کالج بدانید

به همین علت تنها کفشی را که با استایل بولد یا همان تک رنگ میتوان ست کرد همین کفش های کالج میباشند. کالج از آن کفشهایی است که همیشه و همه جا به کارمان میآید؛ در محل کار، در گشتوگذارهای روزانه، در دانشگاه و مدرسه و خلاصه هرجا که دلمان کفشی بخواهد که هم زیبا باشد هم راحت. خرید اینترنتی کفش کالج زنانه: در این روش مانند روش قبلی نیازی به خروج از منزل یا محل کار خود را ندارید، تنها کافی است به شبکه اینترنت دسترسی داشته باشید و با رایانه یا تلفن هوشمند خود به یک فروشگاه اینترنتی معتبر مراجعه کنید و جنس مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمائید. بهتر است کالجهای اسپرت را بدون جوراب بپوشید یا اگر هم جوراب پوشیدن را ترجیح میدهید سراغ جورابهای ساده و تکرنگ، دقیقا همرنگ با کالجتان بروید. اگر همیشه مسافت زیادی را پیادهروی میکنید، بهتر است، کفشهای دارای کفی نازک را خریداری نکنید، زیرا هنگام راه رفتن فشار بیشتری را به پای شما وارد میکنند و همین امر باعث میشود، شما کمتر احساس کمردرد و پا درد کنید.

یکی از این مزایا راحتی است.راحتی بدین معنا که کفش های کالج به سرعت پوشیده شده و به راحتی و در کمترین زمام ممکن از پا خارج می شوند.یعنی برای آقایان دردسر باز و بسته کردن بندهای کفش های ورزشی و همینطور کفش مردانه را ندارند.علاوه بر راحتی در استفاده،یکی دیگر از ویژگی های مهم کفش های کالج این است که به اسانی میتوان آن را با تیپ ها،استایل ها و مدل های مختلف پوششی لباس مردانه ست و هماهنگ نمود.هرسال قبل از شروع فصل بهار یعنی در اواخر فصل زمستان ویترین کفش فروشی های مردانه از مدل های متنوع کالج پر می شود. این جورابها که مخصوص کفشهای رویهباز طراحی شده است، درست مثل یک جوراب نخی رو باز دور تادور پای شما (دقیقا همان قسمتی که درون کالج قرار میگیرد) را میپوشاند بنابراین با انتخاب آنها هم جوراب به پا دارید هم نه!

مهمترین ویژگی که یک کفشکالج خوب میتواند داشته باشد، بدون بند بودن آن است، زیرا بدون نیاز به خم شدن میتوان آن را پوشید یا از پا بیرون آورد. اصلا جالب نیست که حاشیههای قرمز رنگ جوراب کفی شما هنگام راهرفتن از کالج مشکیتان بیرون بزند! تمام این ویژگیها باعث میشود که کفش کالج بهعنوان یکی از محبوبترین کفشها در طی ۵۰ یا ۶۰ سال گذشته در تاریخ مد آقایان حضور چشمگیری داشته باشد. همچنین می توانید در هماهنگی با پارچه لباستان از کالجهای طرح دار و سگکدار بهره ببرید. آخرین نکته جالب توجهی که در این کفش میتوان دید جنس آن می باشد. کالج کمی پیش از این تنها یک کفش کاربردی و راحت بود اما حالا به لطف خلاقیتی که طراحان کفش، در کارهایشان به خرج میدهند حتی در مهمانیهای رسمی هم میتوانید روی این کفش کلاسیک حساب کنید. البته این به معنی نیست که کفش کالج را نمی توان در محیط های دیگر مثل مجالس رسمی استفاده کرد.

کفشهای کالج مناسب تمام استایلهای غیررسمی مانند استایل خیابانی، سفر کردن، میهمانیهای دوستانه و رفتن به محیط دانشگاه است. کفش کالج با جوراب یا بدون جوراب پوشیده میشود؟ دومین ویژگی خوبی که این کفش میتواند داشته باشد، داشتن پاشنه کوتاه و تخت میباشد. البته این کفشها قابلیت واکس زدن هم دارند و به وسیله واکس می توانید آنها را به خوبی براق بیاندازید. بهعنوانمثال در برندهای معروف کلارکس، جئوکس و اکو که بیشتر سبک کلاسیک دارند و برندهایی مثل بنتون، زارا و منگو که عموماً اسپرت تر هستند، قیمت نسبتاً بالاتری را در کالجهای مردانه به نسبت سایر برندها خواهید یافت؛ که البته دارای کیفیت، دوخت و دوام به نسبت بالاتری هستند. البته خانمها یک جایگزین مناسبتر برای جورابهای همرنگ هم دارند. برای استایل روزمره خود می توانید این کفش را به همراه شلوار جین، شومیز و حتی لباسهای سرهمی بپوشید.