هر آنچه باید در مورد کفش کالج بدانید

زمانی ایده این مدل ساخته شد که آقای گوسی در یک هتل در شهر لندن کار میکرد. با توجه به اینکه محصولات بیکیفیت و تقلبی به طور فراوان در بازار وجود دارند، تا زمانی که از کیفیت و اصالت محصول مطمئن نشدید، اقدام به خرید نکنید. رویهی آن شبیه کالج وایلد اسمیت است اما وجود یک نوار پهن روی زبانه کفش باعث ایجاد تفاوت بین این دو کفش شده است. این مدل اکثرا فاقد بند میباشد، البته در برخی مدلها بندهای کمی وجود دارد. علاوه بر این جورابهایی که کف و پنجه آنها دارای بافت دوتایی است از دوام بیشتری برخوردار هستند. بنابراین هنگام خرید علاوه بر توجه به مارک و لوگو جوراب به جنس و کیفیت آن نیز توجه داشته باشید. این ویژگی باعث می شود راه رفتن با آن راحتتر شود و حین راه رفتن احتمال پیچ خوردن پای شما به حداقل برسد. اروپاییها این کفش را با چرم جیر ضخیم شانه کشیده شده تولید کردند.

با این کار خود به خود مدلهایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما خارج میشوند و خرید برای شما آسان میشود. این کار موجب افزایش طول عمر جوراب شده و از آنجایی که ممکن است زیر ناخنها باکتری و قارچ رشد کند، در صورت کوتاه کردن ناخن از بروز این مشکل نیز جلوگیری به عمل میآید. استفاده کردن از کالج با کتوشلوارهای کلاسیک و سبک تاکسیدو، کتوشلوارهای انگلیسی و یا کتوشلوارهایی که کت آنها شش دکمه است بههیچعنوان مناسب نمی باشد. کالجهای اسپرت را می بایست بدون جوراب و یا با جورابهای کفی که در مدت چند سال اخیر پوشیدن این جورابها در بین آقایان رواج پیداکرده است، استفاده نمود؛ اما اگر اصرار به استفاده کردن از جوراب دارید دقت داشته باشید که جوراب شما با کفشهایتان ازنظر رنگ هماهنگ باشد.

اما اگر از جنس شلوار فاکتور بگیریم، این کفش معمولا روی شلوارهای زنانه دمپا کوتاه و پاچه تنگ پوشیده میشود. بهتر است برای مراسم رسمی انواع سگکدار کالجها را انتخاب کنید، سگکهای طلایی و نقرهای که روی کالجها کار شده جلوه رسمیتری به آنها میدهد. تفاوتی نمیکند که جا کفشی شما پر از مدلهای مختلف کفش زنانه باشد یا اینکه شما همیشه فقط از یک جفت کفش زنانه برای راه رفتن استفاده کنید، هر خانم با سلیقهای باید درون جاکفشی خود یک جفت کفش کالج زنانه داشته باشد. جوراب کالج نوعی جوراب است که مانند کفش کالج قسمت رویی آن باز است و ساق بلندی ندارد، و به اصطلاح جوراب کفشی است.

پهنا و عرض کفش: بعد از انتخاب سایز مناسب به عرض کف هم دقت کنید، اگر پاهای شما پهن هستند، باید کفشی را خریداری کنید که پهنا و عرض بیشتری دارند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید، که برای حفظ زیبایی ظاهری از پوشیدن جوراب با کفش کالج امتناع می کنید، باید توجه داشته باشید، که پوشیدن کفش بدون جوراب، بسیار به سلامت پا آسیب میرساند. اگر قصد خرید جوراب مردانه را کردید، بیشتر به کیفیت، رنگ، دوخت و کاربرد آن توجه کنید بسیاری از مارک های جوراب مردانه که شهرت کمتری دارند، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. هر چه کش جوراب پهنتر باشد فشار کمتری را به پا وارد میکند. کفش کالج چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ چه نوع جورابی مناسب پوشیده شدن با کفش کالج است؟ شما این مدل کفش را در جنسهای مختلف میتوانید در بازار پیدا کنید اما در اصل جنس این کفش از چرم طبیعی میباشد و به علت سازگاری که با بیشتر لباسهای شما دارد، میتوانید آن را به صورت هفتگی با لباسهای مختلف استفاده کنید.