معرفی انواع کفش چرم – چرم جانتا

بعد از هر بار پوشیدن با دستمال نمدار خاک را از روی کفش پاک کنید. این موضوع در انتخاب کفش بیشترین تاثیر را روی راحتی پای شما می گذارد. همچنین کفشهای کهنه استایل شما را خراب میکنند. اگر شما جزو دستهی افرادی هستید که به استایل و ظاهر خود اهمیت زیادی میدهید، حتما این را میدانید که پوشیدن کفش تمیز از اولویتهای داشتن یک استایل خوب و جذاب است. هر آنچه که نیاز دارید و به ذهن شما خطور میکند در اینجا پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید یک انتخاب مناسب داشته باشید ، کفش چرمی استفاده کنید . در کفش های اداری از هر دو نوع چرم استفاده می شود در حالی که کفش های ایمنی را تنها با چرم طبیعی طراحی و تولید می کنند. افرادی که از درد پا رنج میبرند، بهتر است از کفشهای طبی استفاده کنند.

امروزه کفش های رویه چرمی با کف لاستیکی نیز مرسوم شده اند اما استفاده از این کفش ها سلیقه ای است . این کفشها بسیار راحت هستند و استفاده از آنها نیز آسان است. جنس کفش و چرمی که در ساخت آن استفاده میشود، نقش بسزایی در راحتی و استاندارد بودن آن دارد. سه نکته مهم و اصلی کاربرد، فصل و زیبایی در انتخاب کفش وجود دارد که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. با کفش چند قدم راه بروید تا از راحت بودن آن مطمئن شوید. امروزه به علت وجود دغدغه و مشغلههای فراوان خرید حضوری از بازار کاری بسیار وقت گیر و خسته کننده شده است. کفش های ایمنی با برند خارجی به علت کیفیت بالای محصول، رعایت استانداردهای روز جهانی، وزن مناسب و طبی بودن طرفدارای بسیاری دارند. چرم طبیعی به علت منافذی که در بافت خود دارد، امکان تبادل هوا را با بیرون کفش چرمی مهیا میسازد.

کفشهایی با رویهی چرم مصنوعی، به دلیل عدم تبادل هوا، موجب ایجاد بوی و تعرق بیش از اندازهی پا در کفش میشوند. بیشتر مواقع بالاترین کیفیت کفش از جنس چرم حاصل می شود. برای اینکه کفش شما از عمر بیشتر و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، نیاز به مراقبتهای ویژهای دارد. نوعی از کفش غیررسمی موجود در بازار که بیشتر در فصل تابستان و یا در مسافرتهای تابستانی مورد استفاده قرار میگیرد، صندل میباشد. در مورد قالب کفش باید توجه کنید که فضای پنجهی كفش شما نباید به گونهای باشد كه به انگشتهای پا فشار وارد كند. انگشتان پا باید در پنجه کفش فضای کافی داشته باشند تا از هم باز شوند و کمی به بالا و پایین بروند. علاوه بر اینها قالب و پنجهی کفش نیز حتما باید استاندارد باشند. كفش چرمی باید به صورتی ساخته شود که هم در برابر فشارهای وارده، مقاومت کند و هم راحت باشد و شرایط آناتومیكی پا را حفظ كند.

یکی از مواردی که به برجسته شدن آنها در محیط های کاری کمک می کند انتخاب کفش مناسب است. این موضوع در خانمها (به دلیل استفاده از کفش های مجلسی نوک تیز) شایعتر است. کفشهای آکسفورد معمولاً در دو رنگ مشکی و قهوهای مورد استفاده قرار میگیرند. اما برخی ترکیبها نسبت به ترکیبهای دیگر زیباتر و ایده آل تر هستند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد. از نظر کارکرد کفشها به سه دسته ورزشی، صنعتی و معمولی تقسیم میشوند. کفشها از نظر جنس به انواع کفشهای چرمی، پلاستیکی، چوبی تقسیم بندی میشوند. کفشها از نظر ظاهر و نحوه محکم کردنشان به انواع کفشهای بندی، سگک دار و بی بند تقسیم میشوند. توجه داشته باشید که استفاده از جوراب در هنگام پوشیدن صندلها جایز نیست و ظاهر خوبی نخواهد داشت.