راهنمای انتخاب کفش بر اساس نوع شلوار – خبرآنلاین

از دیگر ویژگیهای این کفش نوک ظریف، لایه دار بودن ساختار و زیره چرم و مقاوم. یک خط مورب که از یک سمت به سمت دیگر کفش میرود و مانند کلاهی برای انگشتان و یا متمایز کننده نوک کفش است. بسیاری از تغییرات و مدلهای مکمل کفش در دوران مهاجرت (سده های ۴ تا ۶ م.) و در زمان جنگهای صلیبی (سده های ۱۱ تا ۱۳ م.) یعنی هنگامی که اروپاییها به شرق لشگرکشی کردند پدیدار شد. نیم بوت ها معمولا قسمت پا و مچ را می پوشانند و ارتفاع آنها تا مچ پا می باشد و بوت ها معمولا ساق پا را پوشانده که در بعضی از مدل ها معمولا تا قسمتی از زیر زانو را پوشش میدهد اکثر مدلهای پوتین مردانه در دسته نیم بوت ها قرار دارد و با توجه به نوع طرح و قالب میتوان در انواع استایل اسپرت و یا نیمه رسمی استفاده کرده و در بعضی از مدل ها میتوان با یک ست رسمی هم استفاده کرد.

وقتی میخواهید کفش مناسب را برای این شلوار انتخاب کنید لازم است بدانید ست کردن شلوار تا مچ پا با کفشهای بلند (بوت، کفش لوفر و غیره) بهترین انتخاب است. کت و شلوار طوسی خود را با یک جفت بروگ قهوه ای ست کنید تا دیگران از شما چشم بر ندارند. یکی از متداول ترین سبک کفش مردانه آقایان کفش کلاسیک هست که بطور معمول تمام آقایان از این سبک مدل استقبال میکنن و جایگاه ویژه ای در پوشش مردان داره .کفش کلاسیک بطور معمول ویژه مراسم رسمی و پوشش کت و شلوار هستش که به دلیل محبوبیت زیاد این سبک در طی سالیان متوالی طراحان کفش مدل های زیادی روی آن طراحی و اجرا کردن. هر کسی که در سالهای 1700 یا 1800 زندگی کرده حتما یک جفت از آن را پوشیده چرا که در آن سالها این کفش بطور گسترده ای مد بود. این چکمه از انواع مدل های کفش که برای کاری مشخص طراحی شدند میباشد ابتدا در صده 1800 طراحی شد که برای مد نبود ولی به مرور زمان جای خود را در میان مد و فشن بازر کرد.

بوت و نیم بوت نیز انواع مدل زیپ دار و بدون زیپ، بند دار و بدون بند و ساق بلند و ساق کوتاه دارد. ساق بلند آن از پا هنگام رانندگی محافظت میکند. ساق این مدل بلند است، از جنس چرم بوده و یک سیستم بند محصور شده دارد. بسیار شبیه به مدل دربی اما با دوخت , و بخیه های دوبل، خط جداکننده و پاشنه بزرگ. به طور معمول از چرم یا چرم مصنوعی ساخته میشوند. رویه کفش به طور معمول از چرم و کف آن ضخیم و سفت است. نسبت به انواع مدل های کفش ، این بوت ها سبک تر، گشاد تر و هواخور بیشتری دارد و راه رفتن در آن بسیار راحت است. بوت و نیم بوتهای برند کروم دارای ساختاری محکم هستند که در زمستان برای راه رفتن بر روی سطوح یخبسته و خیس بسیار مناسب است. نام این چکمه از روی نام دوک ولینگتون که یک قهرمان نظامی است و در جنگ واترلو در سال 1815 ناپلئون را شکست داده برداشته شده است.

چکمه های موتورسواری ابتدا به نام چکمه های مهندسی شناخته میشد و از انواع مدل های کفش برای محافظت هنگام انجام کار محسوب میشود. باک بصورت سنتی با پوست گوزن ساخته میشود. پسران تدی بصورت اختصاصی بخاطر کفش هایشان شناخته میشدند، یک طرح آکسفورد با کف ساخته شده از کرپ (کرپ جنس زیره بعضی از کفش ها ) . این مدل با نام “وین تیپ آکسفورد” / Wingtip Oxford نیز شناخته میشود. این کفش بیشتر با جنس جیر و با یک یا دو سگک و بند ضخیم محکم تولید میشود. بند کوتاه دارند، نوک آنها کمی گرد است و دو تکه که از دو طرف بالا میایند و بوسیله بندها به هم وصل میشوند. ممکن است یک سگک یا دو سگک و همینطور دو تسمه یا یک تسمه باشند. نوک تیز و بالا آمده ای دارند، بخش مچ کمی بلند و گاهی سگک دار هستند.

0 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای انتخاب کفش بر اساس نوع شلوار – خبرآنلاین;

دیدگاهتان را بنویسید