در تهیه کفش به چه نکاتی توجه کنیم. کفش خوب چه خصوصیاتی دارد

به زودی پاشنه خلق شد و مدِ غربیِ کفش شروع به گسترش کرد. این کفش های آلمانی دارای پاشنه کوتاه لژ دار (وج/ Wedge)، بخش چرم بالائی باز به شکل Peep-Toe و لایه بالایی دارای سوراخهای ریز است که آنرا متمایز کند. آنها اصولا تا زیر زانو هستند پاشنه های کوتاه دارند و اغلب در بخش انگشتان سفت و محکم هستند که برای محافظت انگشتان در برابر پای اسب ها در صورت لگد شدن احتمالی ایجاد شده. این مدل طرح بدون پاشنه و تخت کفش بالرین یا همان دمپائی بالرین است که میتوان آنرا در کارهای روزمره پوشید و معمولا از جنس بوم، چرم و یا ساتن تولید میشود. گروه کفش مردانه بوت چرم و نیم بوت چرم یکی از پرطرفدار ترین کفش های فصل پاییز و زمستان است که دارای گروه بندی های مختلف و تنوع مدل بسیار است. در قسمت رویه این کفش مردانه راحتی معمولا زبانه بلند همراه با بند و یا چسب روی پا را تنظیم میکند که در هر شخص پوشنده با توجه به فرم و استخوان بندی پا میتواند به راحتی این کفش مردانه کمک میکند .

نوعی از آن ها در برابر حرارت مقاوم بوده که معمولا مناسب آتش نشان ها می باشد . این محصولات معمولا طراحی ویژه ای دارند و همین امر سبب می شود سبک خاصی داشته باشند. کسی که استعداد این امر را داشته باشد اگر کفش تنگ بپوشد، چون شست پا به طرف خارج و انگشتان دیگر انحراف پیدا میکند، احتمال برجسته شدن بونیون و درد آن و کجی شست پا که به آن هالوکس والگوس میگویند بیشتر میشود که در بعضی مواقع بسیار دردناک است و منجر به عمل جراحی خواهد شد. آنها نه تنها احساس راحتی به شما میدهند بلکه حس کنترل و سرعت بیشتر نیز به شما هدیه میدهند. بسیاری تصور میکنند که کراکس مختص استفاده داخل منزل است، این در حالیست که از انواع مدل های کفش است که میتوان آنرا در فضای باز و بیرون نیز پوشید بخصوص در سفرها که نیاز به کفش راحت احساس میشود.

در دهه 1950 یا 1960 که پلاستیک بصورت زیادی در دسترس کارخانجات بود این کفش ها طراحی شدند و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید شدند و از انواع مدل های کفش مجبوب در دهه 80 بودند. کفش کتانی را نیز میتوان در بخشی از این دستهبندی قرار داد. سپس کف پای خود را روی آن قرار دهید. افرادی که مشکلی در پای خود داشته و بدنبال کفش طبی هستند باید بدانند که انواع مختلفی از کفش هایی که پسوند طبی هم دارند در بازار وجود دارند. فقط باید بدون جوراب پوشیده شود. کفش های بدون پاشنه یک نوآوری در عرصه مد است که اگر چه نگاه اولیه به نظر ترسناک میرسد اما جذاب نیز میباشد. کفش فلت شامل انواع مدل های کفش میشود که پاشنه ندارد و یا پاشنه بسیار کمی دارند و خانم ها میپوشند که میتوانند شامل مدلهای لوفر، آکسفورد، مولز و صندل های بدون پاشنه باشند.

این مدل به علت بندهای بسته شده ظاهری مرتب دارند. آکسفورد از انواع مدل های کفش سنتی است که به شما ظاهری آکادمیک میخشد. یک مد کلاسیک که تقریبا هر زنی حداقل یکبار آن را پوشیده است، ممکن است با پاشنه یا بی پاشنه باشند اما شاخصه این مدل داشتن یک بند در بخش بالای آن است، بخاطر این بند به آن کفش بار هم گفته میشود. انواع مختلفی مانند پاشنه تسمه ای، چوب پنبه ای، جین و مروارید دارد. این نوع کفش از مواد مختلف مانند مخمل تهیه شده و با عناصر تجملی تزئین میشد. منشا این بوت ها استرالیا است و از اواخر 1800 محبوب شده اند. در دهه 1940 بسیار محبوب بودند و مرلین مونرو و بتی پیج از طرفداران این مدل بودند.