تاریخچه کفش ها – فروشگاه اینترنتی رزمد تاریخچه کفش مجله رزمد

کفشهای ورزشی بیشترین تأثیر را بر مد کفش داشتند. کفش مردانه ورزشی معمولا دارای زیره های پی یو می باشد که عامل مهمی در سبکی و راحتی و انعطاف پذیری کفش در هنگام راه رفتن است. در گذشته زیره تمامی کفش های آکسفورد از جنس چرم خام بوده که به دلیل قابلیت جذب رطوبت بالا و امکان گردش هوا بسیار مورد استقبال قرار می گرفت ولی به مرور زمان به دلیل داشتن وزن و قیمت بالا نسبت به دیگر زیره ها درصدی از طرفداران خود را ازدست داده و در حال حاضر از زیره های پی یو نیز در این کفش مردانه استفاده میشه .یکی از ویژگیهای این مدل ساده بودن طرح رویه کفش همراه با بند ظریف آن می باشد که در انتهای محل قرار گرفتن بندها به رویه کفش دوخته میشود .کفش مردانه آکسفورد جزء کفش هایی است که در هر مراسم رسمی میتوان از آن استفاده کرد از جمله مصاحبه های شغلی و جشن های رسمی و جلسات کاری.

کفش کالج مردانه دارای تنوع مدل زیادی می باشد که رایج ترین آن کالج طرح انگلیسی هست که دوخت دندانه دار دور رویه کفش مهمترین ویژگی آن می باشد و بطور معمول از جنس چرم جیر تهیه میشه. ضمن آن که شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت ماه ایمن و مشاهده محصولات آن، با انواع کفش های ایمنی استاندارد و ویژگی و کارکرد آن ها آشنا شده و در صورت تمایل محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید. از نظر جنسیت نیز میتوان کفشها را به گروههای مردانه، زنانه، بچه­گانه دخترانه، پسرانه تقسیمبندی کرد. در سال های اخیر بر روی این مدل از زیره های پی یو که فرم اسپرت به خود میگیرد هم استفاده میشه که در این سبک از بروژ یا هشت ترک میتوان از پوشش اسپرت هم استفاده کرد و این تفاوت باعث شده که نسبت به کفش چرم آکسفورد رسمیت کمتری پیدا کند کفش های بروژ توی چهار طرح به طور معمول وجود دارد که در مدل ساده آن فقط در قسمت سرپنجه طرح سوراخ وجود دارد ؛در مدل نیم بروژ در قسمت سر پنجه و پشت کفش طرح سوراخ زده میشه ؛در مدل دیگر کفش بروژ در قسمت سر پنجه خطوط منحنی شبیه به حرف m طراحی شده و بر روی این خط طرح سوراخ و دوخت زده میشه ؛در مدل دیگه ای از بروژ خط منحنی در قسمت سرپنجه تا انتهای کفش چرم در قسمت پشتی هم امتداد پیدا میکنه.

کفش مردانه سگک دار یکی دیگر از کفش های گروه کلاسیک میباشد که مهمترین مشخصه آن نصب قلاب یا سگک بصورت یک تسمه یا دو تسمه در روی رویه کفش است .این سبک از کفش مردانه طرفداران خاص خود را دارد و در بین کفش های چرم کلاسیک جزء کفش هایی هست که گروه خاصی از آقایان استفاده میکنند و ویژه کسانی است که میخوان استایل منحصر به فردی را داشته باشن. این مدل از کفش مردانه معمولا به دلیل داشتن قالب پهن و گرد دارای راحتی خاصی بوده و برای افرادی که در قسمت رویه پا حالت گوشتی و برجستگی دارند و سایز پاهای آنها بزرگ است بسیار مناسب می باشد. پاشنه این کفش چرم مردانه در صورتی که کاملا صاف باشه باعث خستگی پا درهنگام راه رفتن میشه عامل مهم دیگه ای در کفش روزمره، کفی کفش هست که باید کاملا نرم و دارای ضخامت مناسب باشه وزن در کفش های روزمره بسیار مهم است، اگر کفش دارای وزن بالایی بوده و سنگین باشه در طول روز باعث خستگی پا میشه.

در مقابل، اگر شلوار باریک و تنگ را انتخاب کردهاید ممکن است بخواهید برای کفشهای خود نیز از همین سبک استفاده کنید. استفاده کردن از این کفش مردانه در بین دانشجویان دانشگاه آکسفورد باعث محبوبیت و رواج آن دربین مردم شد. این صندلها در پشت پا کشیده و بسته میشد. پنجه آن باید به اندازه کافی پهن و جادار باشد که انگشتان پا به راحتی در آن خم و راست شوند و جا برای رشد پنجه داشته باشد. یکی دیگه از مشخصات راحتی این مدل از کفش چرم مردانه وجود زیره سبک از جنس پی یو می باشد که باعث نرمی و راحتی کفش می باشد .کفی در این مدل از کفش مردانه بصورت یکسره چرم با ضخامت مناسب قرار میگیره تا در هنگام راه رفتن فشار یکسانی را بر روی کف پا داشته باشد. یکی دیگه از مدل های رایج در کفش چرم کلاسیک مردانه کفش های بروژ هست که با نام هشت ترک و یا شش ترک دربین عموم آقایان معروف می باشد و توی قالب و زیره شباهت زیادی با کفش های آکسفورد دارد.