تاریخچه کفش ها – فروشگاه اینترنتی رزمد تاریخچه کفش مجله رزمد

با اینکه این کفش ها در دهه 1980 بسیار مد شدند، تاریخچه قدیمی تری دارند. صندل های بند T در دهه 1920 مد روز شد. اولین صندل در مصر باستان ظاهر شد. اولین بار یک رقاص بالرین اپرا در قرن 17 در پاریس این کفش ها را پوشید و الگویی شد برای بالرین ها در انتخاب این کفش هنگام رقص. این کفش های آلمانی دارای پاشنه کوتاه لژ دار (وج/ Wedge)، بخش چرم بالائی باز به شکل Peep-Toe و لایه بالایی دارای سوراخهای ریز است که آنرا متمایز کند. بر خلاف مدل قبلی، این مدل دارای چهارگوشهایی است که روی جلوی کفش دوخته شده است.

زیره کفش از جنس پلاستیک است و دارای شیارهایی می باشد که از لیز خوردن بر روی عرشه و مکان های خیس جلوگیری می کند. علاوه بر آن، مواد اولیه با بالاترین کیفیت در ساخت این کفشها استفاده شده است؛ در رویه کفشهای آکسفورد برند کروم، چرم یا جیر۱۰۰% طبیعی، آستر داخلی تمام چرم و زیره سبک بکار رفته است. راهکاری که در کفش های ایمنی اندیشیده شده این است که در سر پنجه کفش فولاد به کار رفته باشد. همانطور که دریافتید برای رعایت ایمنی در محیط کار استفاده از کفش ایمنی بسیار مهم و ضروری است .وجود فولاد در قسمت پنجه کفش پا ها را به خوبی در برابر آسیب دیدگی و قطع احتمالی انگشتان پا در زمان افتادن اجسام سنگین حفاظت می کند.

سازگاری، دوام، انعطاف پذیری و همچنین سبک بودن از ویژگی های این نوع خاص از چرم است. در دهه 1940 بسیار محبوب بودند و مرلین مونرو و بتی پیج از طرفداران این مدل بودند. این مدل در دهه 90 بسیار مشهور شد. در دهه 1950 یا 1960 که پلاستیک بصورت زیادی در دسترس کارخانجات بود این کفش ها طراحی شدند و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید شدند و از انواع مدل های کفش مجبوب در دهه 80 بودند. انکل بوتس یا همان بوت تا مچ همانطور که از نامش پیداست تا مچ پا را میپوشاند، در میان بوت ها این مدل بهترین جلوه و شیکی را به شما میبخشد. اسنو بوت یا همان چکمه های برفی با عایق بوده سنگین تر و ضخیم تر از چکمه های بارانی طراحی شده اند و پائین پا را گرم نگه میدارند، اغلب بالای مچ و یا تا زیر زانو هستند.

یک مد کلاسیک که تقریبا هر زنی حداقل یکبار آن را پوشیده است، ممکن است با پاشنه یا بی پاشنه باشند اما شاخصه این مدل داشتن یک بند در بخش بالای آن است، بخاطر این بند به آن کفش بار هم گفته میشود. چکمه ها تا بالای زانو که گاهی تا ران هم ادامه دارند. کفش ها معمولا انواع مختلفی دارند و انتخاب یه کتونی خوب و خوش استایل کمی دشوار شده است. شما انواع مدل های کفش مجلسی را با پاشنه های بلند و نوک تیزشان میشناسید اما ممکن است ندانید که این کفش ها زمانی در دادگاه های سلطنتی در اوج مد بوده است. اغلب شرکت ها و پیمانکاران تهیه ی کفش پرسنل مجموعه را خود بر عهده می گیرند اما در بعضی موارد نیز به کارکنان این اجازه داده می شود تاکفش ایمنی مناسب خود را انتخاب و تهیه نمایند.