این کفش ها پاشنه بسیار کمی دارند

کفش های چوکا جز دسته ی بوت ها قرار می گیرند البته که ساق آن ها نسبتاً کوتاه تر است. زیره کفش از جنس پلاستیک است و دارای شیارهایی می باشد که از لیز خوردن بر روی عرشه و مکان های خیس جلوگیری می کند. قدیمی ترین تصویری که از کفش کشف شده است مربوط به غاری در اسپانیا است که به 12000 تا 15000 سال قبل از میلاد بر میگردد و تصویر زن و مردی است که چکمه های کف به پا دارند. به پیشنهاد پسرش بهمن ایروانی در حوالی شهر آتلانتا در ایالت جورجیا «پارک صنعتی کامن ولث» کارخانجات کفش «اوکاباشی» (Okabashi) را با مشارکت شرکتهای ایتالیایی و ژاپنی که در ایران با او همکاری داشتند تأسیس کرد و کسبوکار خانوادگی مسیر جدیدی را تجربه نمود.

کسانی که از بازار بزرگ تهران خرید میکنند، میدانند که در راسته کفاشها میتوان از بهترین کفشهای دست دوز چرمی تا ارزانترین کفشها را پیدا کرد. میدان بهارستان مرکز خرید کفش زنانه است اما در ادامه میدان و خیابان مصطفی خمینی، بورس فروش کفش مجلسی مردانه شکل گرفته است که در رقابت با بورس کفش مردانه میدان فردوسی قیمتهای کمتری دارد. میدان بهارستان و میدان فردوسی از معروفترین میدانهای خرید کفش در تهران هستند. پاپوش و افصح کوش به «واو» است و معرب آن کوث است و در قدیم بزرگان کفش زرینه پوشیده اند وحکیم فردوسی مکرر با درفش قافیه کرده . اکثر فروشگاههای موجود در آن کیف و کفش مجلسی زنانه میفروشند و حتی از قدیم این خیابان به مرکز خرید کیف و کفش عروس در تهران مشهور بوده است؛ اما کفشهای مردانه، بچهگانه و حتی فروشگاههای کفش ورزشی هم در این خیابان به وفور وجود دارند و شما میتوانید یک خرید خانوادگی راحت در این خیابان داشته باشید و از خرید در مرکز خرید کفش در تهران لذت ببرید.

میدان هفتحوض نارمک برای اهالی شرق تهران و فلکه اول و دوم صادقیه نیز جزو مراکز خرید کفش برای غربنشینان تهران به شمار میروند که علاوه بر کفش مجلسی، برای خرید انواع صندل زنانه هم مناسب هستند. متاسفانه مطالب کمی در ارتباط با معرفی انواع کفش منتشر شده است. انواع کفش چرمی و مجلسی و صندل مردانه را نیز میتوانید در این راسته بخرید. همچنین بازار امامزاده حسن، یکی از قدیمیترین مناطق خرید کفش برای اهالی جنوب تهران است که برای خرید کفش مجلسی زنانه و مردانه پیشنهاد میشود. در صورت خرید آنلاین و در صورتی که از خرید رضایت نداشتید، فوراً جنس را پس داده یا تعویض کنید. وقتی پا عرق کرده و کفش را نمناک میکند کفی قابل تعویض در کم کردن رطوبت کفش میتواند موثر باشد. او مواد اولیه تولیدی در صندلها را قابل بازیافت کرد و همچنین سیستم جدیدی را برای تعویض و بازیافت صندلهای کهنه مشتریان شرکت با مدلهای جدیدتر آن کرد و باعث شد تا در زمان او بیش از ۴۵ تن از صندل قدیمی بازیافت شوند.

در طراحی و دوخت این کفش ها ظرافت و ظریف کاری به وضوح قابل مشاده است. امروزه به ظاهر و طراحی کفشها اهمیت بیشتری داده میشودو جنبه زیبایی آنها نیز در نظر گرفته میشود. هنگامیکه آهسته و با قدمهای بلند راه میروید یا قدم میزنید احساس راحتی با کفشها داشته باشید. نیز آسیب میبینند. برای همین هم پوشیدن کفش چرمی که تنگ، پاشنه بلند و به قولی دارای تنهی نامناسب باشد، خطرناک است. کفش پاشنه بلند موجب می شود هنگامی که با سرعت پیاده روی می کنید مچ پایتان پیچ بخورد. بروگ را میتوان با کت و شلوار، شلوار و پیراهن و یا یک بلیزر پوشید.اگر این کفش ها را با یک تیشرت و شلوار جین نیز بپوشید شیک به نظر میرسید در حالیکه هیچ از جذابیت و شیکی آن کاسته نمیشود اگر با کت و شلوار رسمی و کاری خود آنرا ست کنید. کفش فرمال پامپ سبک رسمی کفش های کالج هستند و با نام اٌپرا پامپ نیز شناخته شده اند.